Son yıllarda yeni yeni moda olan desenli ojeler bu yaza da damgasını vurmaya hazırlanıyor. DÜz ojelerden sıkılan bayanların tırnaklarını artık rengarenk ciçekler, nazar boncukları ve çeŞit çeşit desenler sÜslüyor.

Tırnak bakımı bayanların güzelliĞini tamamlayan en Önemli unsurlardan biri. Bu yüzden rengarenk ojeler kadınların olmazsa olmazları arasında. Ancak bayanlar düz ve klasik ojelerden iyice sıkılmaya başladı. Yeni eğilim desenli ojeler.


Tırnakların üzerini artık rengarenk çiçekler, nazar boncukları ve çeşit çeşit desenler süslüyor. Yalnız desenli oje yapmak da öyle kolay değil. Desenler, bir ressamın hayal gücüyle cerrah titizliğinin birleşmesi sonucu olarak yansıyor tırnaklara.


Desenleri tırnak üzerine işlemek için önce iki kat oje sürülüyor. Daha sonra yapılacak desene göre farklı renkler kullanılıyor. İstenirse parlak görünmesi için sim sürülerek son rötuşlar yapılıyor. Nakış nakış desenlerin yapılması türüne göre yaklaşık 15-20 dakika sürüyor. Tamamlandığında ise ortaya oldukça hoş görüntüler çıkıyor.