+ Konu Cevaplama Paneli
7. Sayfa - Toplam 33 Sayfa var BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 27 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 43 ile 49 ve 231
    multimedia
    Guest

Standart İsterdim

İsterdim..

İçimden atasım gelmiyor seni…

ısrarla kalbimin en ücra köşesinde saklanmanı istiyorum.

soluk alışlarını benliğimde hissedebilmeyi,

gözlerinin ferini beynimin en güçlü lobuna sevketmeyi,

seni unutamamak adına güneşin tam ortasını çizebilmeyi …

senden geçmek istemiyorum…

içtiğim son alkol yudumu kadar uzak olsanda bana,

bir kaplanın kaburga kalınlıgında sahiplenmeni beni,

ve bakmanı içsel haykırışlarıma,

dut ağacından düşen gökyüzü misali,

unutulmayan kadın olabilmeyi haykırışlarında….

o kadar çok istiyorumki…

ana rahminden çıkan bir cenin gibi zorlamadan kendini sahipsiz kalabilmeni içimde…

kimseye aman vermeden seni içimde büyütmeyi…

yanağımda hala dururken kokun avuçlarımda saklamayı ilk ve tek öpücüğünü…

aşk mahzeninden saçma geçmişleri çıkartırken boşalan kadehlerde,

yıllanmaya yüz tutmuş en değerli şarabın olabilmeyi…

o kadar çok istiyorumki…

gece yarılarıma konuk olan filmleri izlerken yanıbaşımda saçlarına dokunmayı,

sarılmayı hiç bırakmamacasına…

gözlerinin akında boğulmayı saatlerce..

son dakika yazılan dergi yazıları korkularında tebessümünle ayağa kalkabilmeyi…

akan bir şelalenin en gizli mağarasında ateş yakabilmeyi…

çıplak ayaklarımızda ısıtmayı bedenlerimizi…

o kadar çok isterdim ki…

soluk alışveriş tabanıyla zıtlığa dökülen kahramanlıkların figuranları olabilmeyi..

yeşile çalan bir duvarın en tavanında yeşil yok artık diyebilmeni…

kalabalıklarda büyütmeyi aşkımızı gizlice…

mısır koçanlarından yüzük yapıp annelerimizden gizlemeyi…

o kadar çok isterdimki…

yanında uzandığım ilk ve tek erkek olabilmeni..

içim acıdığında senle kanayan yaramı durdurmayı..

güne göz kapaklarımı açtığım an senle uyanmayı…

senle hissetmeyi aşkın acısını içsel duygularımda…

dokunabilmeyi kayıp giden bulutlarda kaygılarına,

haykırabilmeyi içine işleyen rüzgara…

bembeyaz kıyafetimi giydiğim an evet diyebilmeyi sana…

o kadar çok isterdim ki…

o kadar çok..

bana beni sevdiğini söyleyebilmeni…

multimedia
    Guest

Standart Aklıma senden başka bir şey gelmiyor........

Kelimeler eskiyor neyi ne zaman söylesem, hepsi sensin aklıma senden başka bir şey gelmiyor, desem ki gurbetteyim türküler uzun,gurbet sensin türküler sen desem ki yalnızım dağlarda, günler bitmiyor,yalnızlık sen, dağlar sen,günler sensiz. Aklıma senden başka bir şey gelmiyor. Aklım sende,sen yüreğimde, yüreğim temaşada gözlerini, gözlerin üzüm bağlarında temmuz ayında bağbozumuna zaman var. Gözyaşlarımı topluyorum şimdi,üzümler toplanırken şaraba katacağım,en tatlı şaraba senin adını koyacağım ve sarhoş olacağım içmeden bir yudum. Ben böyle bir sevdayı binlerce yıl önce bir kitapta okumuştum,lakin unutmuştum,yaşarken aklıma geldi,oysa yaşanılması mümükünsüz bir masal demiştim okurken o destanı,yaşamayan bilemez bu yaşananı,aklıma senden başka bir şey gelmiyor. Güzellik için sözler arıyorum,aklıma senden başka bir şey gelmiyor,konuşılacak konular şurdan burdan geçmiş ve gelecekten,aklıma senden başka bir şey gelmiyor. Şiir yazmak için oturuyorum,içimde coşkular taşıyor, kağıtlara dökeceğim dıygularımı kalemim hazır yazacağım ne yazacağım, aklıma senden başka bir şey gelmiyor. Bayram yaklaşıyor şehir cıvıl cıvıl, kalabalıklar sevinçli,hediyeler alacağım bu bayram sevdalarımı giydireceğim, aklımda kalanlara kartlar göndereceğim aklıma senden başka kimse gelmiyor. Bir şarkı dinlerken hayal kuruyorum,sigaramı çekiyorum derinden,gözlerim dalıyor,ufukta gün batıyor,biriyle gidip konuşsam diyorum aklıma senden başka kimse gelmiyor. Canım sıkıldığında,efkar bastığında beni,yapayalnız yürümek istemiyorum,birini arıyorum yanımda, aklıma senden başka kimse gelmiyor. Ve yüreğinde papatyalar açan... yaşamamın sebebini arıyorum aklıma senden başka bir şey gelmiyor........

multimedia
    Guest

Standart Ne kadar uzak olursan ol...

Ne kadar uzak olursan ol... Bir gün yolun düşer benim şehrime! Bilirsin ki yokluğunun en deli anlarında bile seni bekleyen birileri vardır mutlaka. Hissedersin sevgimi, yollarca uzağımda olsan bile. Her şeyin sonudur da zaman, hasretin sonu gelmez yar. Tükenip giderken bir bir umutlarım sen doğarsın sensizliğimden... O zaman yeniden direnir yüreğim yokluğuna. Yeniden toplarım yüreğimin dağılan her bir parçasını yerlerden. Seni rüya gibi yaşarım en büyük gerçeğin ortasında. Ve sen çok uzak sanırsın kendini bana... Bilmezsin ki her sabah seninle doğar güneş, seninle dinlerim yağmurun sesini, her şarkıda dans ederim hayalinle... Bilmezsin her nefeste varlığını hissederim olmasan bile... Sensiz ama seninle yaşanır en acımasız sevdalar! Sen ne kadar uzak olursan ol... Bir gün yolun düşer yüreğime. Bilirsin ki yerin hazırdır çok öncelerden. Ve hissedersin o zaman, solan bir çiçek nasıl dirilirse bahar yağmurlarıyla işte öyle dirilirim. Bir ben doğarım yar yüreğinden, bir ben ki taşıyamazsın!...

multimedia
    Guest

Standart Dayan Be Gönlüm

Söylenmeyen sözlerin ağırlığı, demir balyalar gibi çöktü yüreğime...Bir yanardağ misali gönül dağım!Hani bazen diyorum ki patlasa bu yanardağ!...Dökse içindeki her şeyi dışarı!...Boşalsa!...Rahatlasa artık!...

Sonra duruyorum...Sonra susuyorum...İçimden çıkan lavların etrafı yangın yerine çevireceğini düşününce kilit vuruyorum dilime...."Yan!" diyorum içime!..."Sadece sen yan!" Ve "Dayan!" diyorum gönlüme!..." Herkes mutlu olsun!Sen dayan!.."

Dayan be gönlüm!...Dayan ki , elbet birgün görecektir sevgili arşa yükselen alevlerini...Dayan ki , elbet bir gün sende açan alev kırmızısı güllerin kokusu yâre ulaşacaktır...Dayan ki bir gün alevlerin, sevgilinin gözyaşıyla buluşacaktır...Dayan gönlüm!... Seni de elbet bir anlayan olacaktır!...

Dayan be gönlüm!..İçine akıttığın gözyaşınla bile sitem etme sevgiliye!...Derdini başına tac et "Sevgiliden geldi." diye...Ve dayan , sorma "İçime bu yangını salıp da nereye gitti?" diye!...Sen sevgine sadık ol, o seni sevmese bile!...

Dayan be gönlüm!...Bîçâre değilsin Yaradan sana yâr...Kimsesiz değilsin, yanında "Kimsesizler kimsesi" var!...Biliyorum! Sığmazsın hiç bir yere bu sevdayla, dünya sana dar!...Ama dayan gönlüm!..Dayan ki her gecenin mutlaka bir sabahı var!...

Dayan be gönlüm!...İçindeki aleve attığın tohumları gözyaşınla yeşert!Dayan ki her şey bitecek bir gün, kalmayacak ne gam ne dert!...Alev kırmızısı güllerden der demet demet...Bil ki!...Bil ki bir gün mutlaka bitecek bu hasret!...

multimedia
    Guest

Standart Sensiz dünya benim olsa yine YALNIZIM...

Ne zaman yüreğimden silinmeye başlansa adın, sözlerinle kanatarak yeniden yazılıyor yüreğim boyunca... Sonra yeniden çiziliyor kalbime yüzün, ellerin. Yeniden başlıyorum seni sevmeye kaldığım yerden. Hem de hiç akıllanmadan ve tekrarlayarak aynı yanlışlarımı. Beni üzeceğini bile bile, yüreğimi zırhından kurtarıp düşüyorum peşine yeniden... Sensizlik canımı öyle yakmış ki hasretinden daha büyük bir acı göremiyorum. Bu yüzden göze alıyorum tüm zorlukları. Sensiz mutlu olmaktansa, seninle mutsuz olmak daha acısız geliyor kalbime. Ve işte yeniden başlıyorum seni sevmeye tükendiğim yerden. Ne kadar yaralansam da senin tarafından yeniden sunuyorum yüreğimi tüm çıplaklığıyla... Yeniden kanat istersen açık yaralarımı, yeniden savur sevdamı yangınlara. Korkusuzluğu sensiz kaldığım gecelerde öğrendim ben. Seni özlediğim anlarda tanıdım sabretmeyi. Sonunda yeniden düşeceksem yangınların koynuna, razıyım inan ki ben... Bilsen ki seninle her yer cennetin yolu, sensiz dünya benim olsa yine YALNIZIM...

multimedia
    Guest

Standart Bir handı yüreğim.

Nicedir yolcular ağırlıyorum, gitmeye yeminli misafirler.
    Tam ortasında hayatın bir han, hangi kapısını açsam duvarlarında elveda notları.

Sevdalar, yarısı yaşanmış aşklar ve hoş çakallar arasına sıkıştırılmış merhabalar.

Bir handı yüreğim.
    Gelen,
    Giden,
    Kalan,,,
    Toplamında bir aşka dair hiçbir eşitliği vermeyecek,
    Yaşamlar...
    İhanet kokan sevişlerin pişmanlığında vazgeçtim boşluğunu doldurabilme çabasından. Sarıldığım her canda seni bulabilme umudu ve dokunduğun her ten de yokluğuna yenildim.
    Anladım umut yok…
    Dönüşü olmayan bir veda idi gidişin seni kaybettim.

Camların buğularında adını zikrettiğim can.
    Yüreğimin derinlerinden parmak uçlarıma dil olan.
    Yaşamım...
    Neyim kaldı terki sevdalara düşmüş yaralı yüreğimden gayrı.
    Neyim kaldı?

Tek sahibiyim ayrılığın.

Şimdi neresinden başlanır bir ayrılığın. Üzerine yaşanmışlık yazılı bir hayatın neresinden yer açılır anahtar teslim yeni bir hayata.

Acılarıyla çarpan bir yüreğin neresine yakışır henüz paketinden çıkarılmamış bir yaşam.

multimedia
    Guest

Standart Madem gelmiyorsun

madem gelmiyorsun......bırak yaralarımı ve beni yüreğimle....

bugün anladım sevgilim...
    aşkım bana ağlıyor bir köşede sessizce......
    gözyaşları döküyor yaşanmamış sevdamıza.....
    nasıldı bir görsen......

bu yüzden anlayamazsın sevdiğim.....
    dokunmak istedim yüreğime....
    istemedi....benden çok uzaklara gitti....

uzaklarda bana ağlayan aşkıma dokunmak istedim......
    dokunamadım!......
    istemedi ellerimi bir kenara itti.....
    korktum!.....

dokunsam daha fazla kanayacak sanki....
    bende sevdamla ağladım bu kahrolası çaresizliğime....
    susturamıyorum gözyaşlarımı....
    sessiz sessiz ölüyor sanki gözlerim de......
    ellerimde çare yok sevgilim!....

eğer dokunursam!... yokuluğunu görürse ya ellerimde....
    çare senin ellerindeyken.......
    ne sen dokunuyorsun...
    nede ben dokunabiliyorum.....
    sessizce ağlıyor bir köşede.....
    ben seni gözlerinden bile kıskanırken.....
    sen başka eller de.....
    ağlasan ne fayda.....

sen vermişken sevdanı bir başka ele....
    sus konuşma sevdiğim!....
    hiçbir kelime bugün anlatamaz yokluğunu yüreğime.....
    hiçbir sözcük avutamaz yüreğimi....
    madem gelmiyorsun......
    bırak yaralarımı ve beni yüreğimle....
    bırak beni aşkım ve çaresizliğimle....
    belliki benim daha uzun yolum var dertler de.....
    ben alışmışken sensizliğime...
    varlığın ne anlam getirir bilmem sevgime.....
    sen uzak ve mutlu ol sevgilim!.....

dilekler kurdum yollarına.....
    güzel olan ne varsa al git benden...
    unutma gözlerini de......
    isteklerim ne fayda getirir bilmem.....
    sen mutluyken başkalarıyla.....
    hayallerim bugün seni terkederken......
    gitme kal desem.....sus diyebilir misin ağlayan sevgime......
    ben söz geçiremiyorum artık gözlerime...
    gel de sen söz geçir gözpınarlarımdan damlayan aşkına...
    çaresizliğin tam ortasında ağlayan aşkıma......
    sen gelsen diner mi ızdırabı sor bir kez yüreğime...
    böyle bir köşede yetim bıraktığın sevdamı......
    geri versen bana....

eskisi gibi güler mi söyle bana!.....
    izler bıraktığın biçare yüreğimde.....
    silemediğim gözlerin var gözlerimde....
    ne dokunabiliyorum.....
    ne sus diyebiliyorum yokluğunda kanayan gözlerime.....
    bırak beni sevgim ve sensizliğimle....

+ Konu Cevaplama Paneli
7. Sayfa - Toplam 33 Sayfa var BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 27 ... SonuncuSonuncu